середа, 20 березня 2019 р.

Практичний семінар вчителів математики


19 березня 2019 року на базі ЕНВК №5, в рамках роботи міського методичного об’єднання, відбувся семінар-практикум вчителів математики міста на тему «Запровадження STEM-освіти в практику. Діяльнісно - інформаційний підхід у формуванні STEM-освіти при викладанні математики».

       Завданням семінару було ознайомити з методикою STEM-освіти, яка покликана на формування і розвиток розумово-пізнавальних і творчих якостей учнів, рівень яких визначає конкурентну спроможність на сучасному ринку праці; пошук ефективних методичних підходів і технологічних рішень упровадження STEM-навчання в контексті реалізації дидактичних принципів Нової української школи.
      Про STEM, як сучасний освітній тренд, розповіла вчитель математики ЕНВК №5 Васильєва Г.О. Було зазначено, що STEM- освіта є перспективним напрямком і на сьогоднішній день в Україні він набирає обертів, а вивчення математики та предметів природничого циклу є основою STEM- технологій.
      В практичній частині семінару вчителі математики ЕНВК №5 поділилися своїм досвідом роботи та напрацюваннями з запровадженням STEM-освіти при викладанні предмету. Про реалізацію STEM- підходів на уроках математики в основній школі розповіла Лакуніна В.М. Продемонструвала дидактичні особливості інтегрованих, пленерних уроків та повсякденного використання прикладних задач різного змісту. Учитель Боренкова З.І. ознайомила присутніх з функціональними можливостями програми GeoGebra. Колеги, вчителі математики міста, мали можливість побачити динамічні креслення в середовищі GeoGebra та познайомитися з методикою їх використання на уроках математики. Учитель Фьодорова Н.Ю. презентувала учнівський навчальний проект з алгебри «Застосування визначеного інтегралу», який підготували її учні 11 класу.
     Учасники семінару дійшли висновку, що  STEM – освіта допомагає застосовувати теоретичні знання у реальному житті; розвивати навички критичного мислення та вміння розв’язувати практичні проблеми; готує дітей до технологічних інновацій життя. Упровадження STEM - освіти повністю відповідає концепції Нової української школи.
    Учасники семінару відзначили високий професійний рівень вчителів математики ЕНВК №5, висловили щирі слова подяки за якісну підготовку проведеного семінару.

Матеріали семінару:
2. Презентація "Функціональні можливості програми GeoGebra" (підготовила вчитель Боренкова З.І.)
4. Презентація "STEM у школі: методичні рекомендації щодо впровадження при викладанні предмета"   ( методист Романюк Л.В.)

Немає коментарів:

Дописати коментар